مشاوره انعقاد و نگارش قرارداد

قرارداد مهم ترین مدرک برای تنظیم روابط طرفین و تعیین خط مشی ها و حدود تعهدات طرفین است. بنابراین نحوه تنظیم و انعقاد قرارداد از اهمیت فراوانی برخوردار است.  چه بسیار قراردادهایی که به دلیل نقص دانش حقوقی و قراردادی لازم با مشکلاتی مواجه شده اند و طرفین را ناگزیر از مراجعه به محاکم قضایی، داوری و ... نموده است. همچنین این ناهماهنگیها و عدم شفافیتها منجر به خساراتی گردیده شده است.
در هرحال قراردادها بسته به نوع آنها، از پیچیدگی بسیار برخوردار هستند.  مباحث مهم قراردادها مثل فسخ، ضمانت اجراها و تضامین، نحوه حل اختلاف، تعیین تعهدات هریک از طرفین و ... مباحثی نیستند که افراد به صرف داشتن دانش عرفی و تجاری و صنفی در حرفه و تجارت خود و بدون برخورداری از اطلاعات قراردادی و حقوقی لازم بتوانند از عهده تنظیم آنها برآیند.
چه بسا، بسیاری بوده اند که با دانش صنفی خود قراردادی را تنظیم کرده اند که پس از آن با دشواری های فراوان در مرحله اجرا، تفسیر، حل اختلاف و ... مواجه گشته و بسیار خود را شماتت نموده و از عدم مشورت با خبره قرارداد متضرر شده‌اند.
به بیان دیگر، لزوم مشاوره با وکیل و مشاور حقوقی توانمند در امر تنظیم قراردادها مصداق بارز جمله معروف "پیشگیری بهتر از درمان است" می باشد، خصوصا برخی قرارادها علاوه بر دانش حقوق به صورت کلی تخصص خاصی از حقوق را می‌خواهد. قراردادهای مربوط به مالکیت  انتقال فناوری نظیر ckd و skd ، قراردادهای خریده دانش فنی، کلید در دست و ... به طور حتم نیاز به متخصص مربوط حقوق مالکیت فکری دارد. چرا که شخص متخصص در امور مالکیت فکری، ریزه کاری ها و پیچیدگی های فنی و حقوقی را می بیند که هیچ گاه مشاورحقوقی عادی یا حتی تاجر حرفه ای قادر به رؤیت و پیش بینی آن نیست. لذا بحث تنظیم چنین قراردادهایی، بخشی بسیار تخصصی و پیچیده و پراز ظرافت و ریزه کاری است که نگارش یک قرارداد بهینه و مطلوب جز با بهره مندی از یک متخصص، امکان پذیر نیست.
از این رو مجموعه تدبیر اندیشان آرکا این فرصت را فراهم نموده است که با بهره‌گیری از متخصصان متبحر حقوق در گرایش‌های مختلف این مهم را برای شما به انجام رساند.
علاوه براین تیپ کلی برخی قراردادها در ذیل قرار داده شده است که پس از تماس با کارشناسان شرکت می‌توانید از پسورد فایل مطلع گردید. توصیه می‌شود برای مسئله خاص خود حتما قرارداد اختصاصی خود را از ما بخواهید.

ایران - مشهد - میدان آزادی - پردیس دانشگاه
مرکز رشد و فناوری شماره 4

ایمیل: arka_idea@yahoo.com

تلفن : 05138799447

آرکا

درباره ما

شرایط و قوانین

ثبت و شکایات

پرسش و پاسخ

خدمات

خدمات حقوقی

خدمات مدیریتی - بازرگانی

سایر خدمات

تعاونی تدبیر اندیشان آرکا