ثبت داخلی نام و علامت تجاری

کلیات برند
با اینکه اکثر کسب و کارها به اهمیت استقاده از علائم تجاری به منظور تمیز دادن محصولات‎شان از محصولات رقبا پی برده‌اند، همه آنها اهمیت حمایت از علائم تجاری از طریق ثبت را درک نکرده‌اند.
پس از ثبت علامت طبق قانون ثبت علائم تجاری شخص/ شرکت حق انحصاری پیدا میکند، بموجب آن می‌توانید از عرضه کالاهای یکسان یا مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه کننده‌ای مشابه علامت تجاری شما هستند جلوگیری نماید.
اگر علامت تجاری ثبت نشود، شرکت‌های رقیب از همان علامت یا علامتی که شباهت آن با علامت مزبور به اندازه‌ای است که موجب گمراهی خواهد شد برای همان کالا یا کالاهای مشابه استفاده خواهند کرد و در نتیجه سرمایه‌گذاری در بازاریابی یک محصول ممکن است به هدر رود. اگر یکی از رقیبان از علامت تجاری یکسان یا مشابه علامت تجاری استفاده کند، ممکن است مشتریان تصور کنند آن محصول متعلق به همان شرکت است و در نتیجه کالای رقیب را خریداری کند. این امر نه تنها سود شخص/شرکت را کاهش خواهد داد و مشتریان را گمراه خواهد کرد بلکه به شهرت و وجهه آسیب خواهد زد – بخصوص اگر محصول رقیب کیفیت نازلی داشته باشد.
با توجه به ارزش علائم تجاری و اهمیتی که یک علامت تجاری ممکن است در تعیین میزان موفقیت یک محصول در بازار داشته باشد، تضمین اینکه در بازارهای مربوط به ثبت رسیده باشد بسیار ضروری است.
بعلاوه، تفویض اجازه استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده به شرکت‌های ثالث بسیار آسان‌تر است و در نتیجه می‌تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت/شخص بوجود آورد یا اساس انعقاد یک موافقت‌نامه اعطای نمایندگی فروش باشد.
گاهی اوقات، یک علامت تجاری ثبت شده که در میان مشتریان از شهرت خوبی برخوردار است. ممکن است به منظور دریافت منابع مالی یا وام از موءسسات مالی استفاده شود که بطور فزاینده‌ای از اهمیت علائم برای موفقیت کسب و کار آگاه می‌شوند.
بر طبق آیین نامه ثبت علائم تجاری ( برند )، علامت تجاری نشانی است که قادر است کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط یک شخص/بنگاه را از کالاها یا خدمات سایر بنگاه‌ها با اشخاص متمایز نماید.
طبق ماده 30 قانون علامت‌، علامت جمعي و نام تجاري عبارتند از:
الف ـ علامت يعني هر نشان قابل رؤيتي كه بتواند كالاها يا خدمات اشخاص حقيقي يا حقوقي را از هم متمايز سازد.
ب ـ علامت جمعي يعني هر نشان قابل رؤيتي كه باعنوان علامت جمعي در اظهارنامه ثبت معرفي شود و بتواند مبدأ و يا هرگونه خصوصيات ديگر مانند كيفيت كالا ياخدمات اشخاص حقيقي و حقوقي را كه از اين نشان تحت نظارت مالك علامت ثبت شده جمعي استفاده مي‌كنند متمايز سازد.
ج ـ نام تجارتي يعني اسم يا عنواني كه معرف و مشخص‌كننده شخص حقيقي يا حقوقي باشد.
هر کلمه، حرف یا حروف، عدد، ترسیمات، عکس، شکل، رنگ، تصویر، برچسب یا ترکیب آنها که برای تشخیص کالاها یا خدمات بکار رود، علامت تجاری محسوب می‌شود. در برخی کشورها‌، شعارهای تبلیغاتی نیز علامت تجاری محسوب می‌شوند و در ادارات ملی ثبت علائم تجاری به عنوان علامت تجاری ثبت می‌شوند. تعداد روز افزون کشورها اجازه می‌دهند شکل‌هائی از علائم تجاری که قبلا مرسوم نبوده‌اند نیز ثبت شوند مانند رنگ‌ها، علائم سه بعدی (شکل یا بسته‌بندی کالاها)، نشان‌های قابل شنیدن (صداها) یا نشان‌های قابل استشمام (بوها). با اینحال، بسیاری از کشورها برای آنچه که بعنوان علامت تجاری قابل ثبت هستند محدودیت‌هایی قائل شده‌اند و عمومآ اجازه ثبت نشان‌هائی را می‌دهند که قابل روءیت هستند یا می‌توان آن‌ها را بصورت گراقیک نشان داد.
نکته : نام و علامت تجاری می توانند بصورت هم زمان و یا جدا از هم درخواست داده شوند.
مزایای حاصل از ثبت برند
تضمین می‌کند که مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.
شرکت‌ها را قادر می‌سازد محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز سازند.
ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت‌ها هستند.
اجازه استفاده از آنها به اشخاص ثالث داده می‌شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می‌باشند.
جزء ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی هستند.
ممکن است دارائی ازرشمند کسب و کار باشند
شرکت‌ها را تشویق می‌کنند در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه‌گذاری کنند.
ممکن است برای دریافت وام مفید باشند.
موارد غیر قابل ثبت
موارد مشابه : واژه هایی که عین و یا مشابه برند های ثبت شده ( در کالاهای مشابه ) و یا مواردی نظیر پرچم، نشان نظامی، علائم دولتی و یا بین المللی و .... باشند.
واژه های عام : مهم ترین نکته ای که در ثبت برند وجود دارد این است که شما می بایست از واژه های خاص برای ثبت برند استفاده نمایید و واژه های عام غیر قابل ثبت می باشند به عنوان مثال کلمه ی میز یا صندلی نمی تواند به عنوان برند ثبت گردد.
واژه های توصیفی : نیز از موارد استثناء علائم تجاری می باشند. باتوجه به اینکه برند برای طبقات مختلف قابل ثبت می باشد، شما می توانید واژه های توصیفی را برای طبقه ای که مربوط به آن واژه نمی باشد درخواست بدهید به عنوان مثال واژه ی شیرین برای طبقه مربوط به شکلات یا شکر قابل ثبت نمی باشد اما می توانید آن را برای طبقه مربوط به لوازم خانگی درخواست بدهید.
واژه های کیفی : کلماتی که بیان کننده کیفیت یک کالا باشند را نمی توان انحصارا به ثبت رسانید. به عنوان مثال کلماتی نظیر سریع یا نوآورانه و .... قابل ثبت نمی باشند.
تبصره : شما می توانید کلمات کیفی را همراه با یک واژه خاص به ثبت برسانید اما می بایست در هنگام ثبت آن جمله ای مبنی بر اینکه تقاضای حق استفاده انجصاری از آن قسمت از برند را ندارید، درج گردد.
علائم گمراه کننده ( فریب دهنده ) : برندی که موجب گمراهی مصرف کننده نسبت به ماهیت، کیفیت یا مبداء جغرافیایی کالا گردد از موارد غیر قابل ثبت می باشد.
علائم خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه و معاند با دین
پرچم‌ها نشان‌های سلطنتی، علائم رسمی دولتی و نشان‌های کشورها و سازمان‌های بین المللی معمولا قابل ثبت نمی باشند.

فرآیند ثبت برند
ثبت برند و علائم تجاری می تواند به مالکیت اشخاص حقیقی و حقوقی درخواست داده شود. برای ثبت علامت و برند خود می توانید به سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه نموده و با توجه به مدارک مورد نیاز اقدام به ثبت اطلاعات خود نمایید. همچنین شرکت تدبیر اندیشان آرکا با همکاری وکلای رسمی دادگستری و مشاوران خبره آماده همراهی و انجام کلیه فرآیند به وکالت و به نیابت شما هستند. در این صورت نیازی به رفت و آمد و مراجع به اداره تهران و انجام سایر امور به مباشرت نیست. در ادامه فرایند انجام بدین صورت می باشد.
پس از ثبت اظهارنامه مربوط به برند خود می توانید با داشتن شماره اظهارنامه و رمز خود وارد پرتال شوید و خلاصه ای از وضعیت را مشاهده نمایید.
پس از ثبت اظهارنامه، پرونده شما توسط کارشناسان مختلفی نظیر کارشناس طبقه بندی ، کارشناس تصاویر ، کارشناس ، کارشناس مسئول و رئیس اداره مورد بررسی قرار خواهد گرفت که در صورت تایید ، پیشنویس اگهی تقاضای ثبت علائم تجاری صادر خواهد شد که پس از آن می بایست تشکیل پرونده فیزیکی در اداره تهران صورت پذیرد.
پس از انجام تشکیل پرونده فیزیکی، اگهی تقاضای ثبت علامت تجاری ( آگهی اول ) برای شما صادر خواهد شد که می بایست با مراجعه به سایت روزنامه رسمی کشور نسبت به پرداخت مبلغ اگهی اقدام نمایید. برای تایید آگهی شما مهلت قانونی وجود دارد ( برای افرادی که به برند منتشر شده اعتراض دارند ) که می بایست سپری شود و پس از آن ابلاغیه پذیرش و آگهی رسمی ثبت علامت تجاری ( آگهی دوم ) صادر می شود. با پرداخت این ابلاغیه ها و پس از گذشت مهلت های قانونی آنها گواهینامه برند آماده خواهد شد که با مراجعه حضوری به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می توانید آن را دریافت نمایید.
توجه 1 : هر کدام از مراحل، مهلت قانونی مربوط به خود را داراست که در صورت تمام شدن این مهلت ها، اظهارنامه شما کان لم یکن یا باطل خواهد شد.
توجه 2 : اعتبار گواهینامه علامت تجاری یا برند 10 سال از زمان ثبت اظهارنامه می باشد که در دوره های 10 ساله بعدی نیز قابل تمدید است. پس از گذشت تاریخ تمدید شما 6 ماه مهلت داشته تا با پرداخت جریمه نسبت به تمدید اقدام نمایید .
طبقات و کالاها برای ثبت علامت تجاری
شما برای ثبت علامت تجاری یا برند می بایست ابتدا نام برند و کالاهای خود را انتخاب نمایید و سپس در آن کالاها و طبقات مورد نظر خود به جستجو بپردازید ( جهت نبودن نام و علامت مشابه )
کالاها و طبقات مورد تایید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جهت استحضار در پایین آورده شده است :
طبقه 1 : مواد شیمیائی مورد استفاده در صنعت ، علوم و عکاسی و همچنین در کشاورزی، باغبانی و جنگلبانی;رزین های مصنوعی پردازش نشده ، پلاستیک های پردازش نشده; کودهای گیاهی; ترکیبات اطفاءحریق;مواد آبکاری و لحیم کاری;مواد شیمیائی برای نگهداری مواد غذائی;مواد دباغی;چسب های مورد استفاده در صنعت;
طبقه 2 : رنگ ها ، روغن جلاها ، لاک ها (لاک و ا لکل ها); محافظت کننده ها در مقابل زنگ زدگی و جلوگیری کننده ها از فاسد شدن چوب و رنگ کننده ها; مواد شیمیائی تثبیت کننده رنگ; رزین ها یا صمغ های طبیعی خام; فلزات به صورت پودر یا ورق برای نقاشان ، دکوراتورها ، چاپگرها و هنرمندان.
طبقه 3 : ترکیبات سفید کننده و سایر مواد برای استفاده در رخت و لباس شوئی; ترکیبات مخصوص تمیز کردن، براق کردن ، رنگ زدائی لکه گیری و صیقل دادن و سائیدن. صابون ها; عطریات ، روغن های با اسانس ، مواد آرایشی و لوسیون های مخصوص مو; دندان شویه ها و خمیردندان‌ها.
طبقه 4 : روغن های صنعتی و نفتی و گریس ها; روان کننده ها; گردگیرها، مرطوب کننده ها و ترکیبات مخصوص وصل. سوخت ها (شامل سوخت موتور) . مواد روشنائی و شمع ها و فتیله ها برای روشنائی
طبقه 5 : مواد داروئی و دامپزشکی; ترکیبات بهداشتی برای (اهداف پزشکی ; برای مواد رژیمی و تغذیه ای برای استفاده در مصارف پزشکی یا دامپزشکی، غذای کودکان; مکمل های رژیمی و تغذیه ای برای انسان و حیوانات; انواع گچ برای مصارف پزشکی ، لوازم زخم بندی (پانسمان); مواد مخصوص پرکردن دندان، موم دندان سازی; ضدعفونی کننده ها; ترکیبات برای نابود سازی حشرات موذی; قارچ کش ها، علف کش ها.
طبقه 6 : فلزات معمولی و آلیاژهای آن ها; مواد ساختمانی فلزی; ساختمان های فلزی قابل حمل و نقل و انتقال; مواد فلزی خطوط راه آهن; کابل ها و سیم های غیر الکتریکی انواع سیم ها از فلزات معمولی;آهن آلات، اقلام کوچک سخت افزار فلزی; انواع لوله و تیوب فلزی (مجراهای فلزی); گاوصندوق ها;کالاها از فلز معمولی که در طبقات دیگر ذکر نشده اند; سنگ های معدنی فلزات.
طبقه 7 : ماشین ها و ماشین آلات (ابزار ماشین); انواع موتورها (به غیر از موتورها برای خودروها و وسایل نقلیه زمینی); اتصالات مربوط به ماشین آلات و قطعات انتقال نیرو (غیر از موارد مربوطه به خودروهای زمینی); ابزار کشاورزی (غیر از ابزاری که با دست کار می کنند); ماشین های جوجه کشی، دستگاههای اتوماتیک فروش که با سکه کار می کنند
طبقه 8 : ابزار آلات و وسایل دستی (با کارکرد دستی) کارد و قاشق و چنگال، اسلحه کمری ، تیغ ها
طبقه 9 : تجهیزات علمی،مسافت یابی،مساحی،الکتریکی،عکاسی،سینمائی،بصری،وزن کردن،اندازه گیری،علامت دادن،بازرسی وچک کردن،نجات ازمرگ،وابزارهای کمک آموزشی،ابزارهای ضبط صوت،انتقال وتکثیرمرتبط ،باصداوتصویر،حافظه های مغناطیسی،دیسکهای ضبط ،ماشین های فروش خودکار،ماشینهای فروش
طبقه 10 : دستگاه ها و وسایل جراحی ، پزشکی، دندان سازی و دامپزشکی ، دست و پای مصنوعی ، چشم و دندان مصنوعی;اقلام ارتوپدی;مواد مخصوص بخیه زنی.
طبقه 11 : دستگاه های مخصوص روشنائی ، گرمایشی، مولد بخار ، آشپزی (طبخ) ، تبرید(سردکننده)، خشک کن ، تهویه، تأمین و ذخیره آب و اهداف و مصارف بهداشتی
طبقه 12 : خودروها (وسایط نقلیه); دستگاه های حمل و نقل زمینی ، هوائی یا آبی
طبقه 13 : سلاح های گرم: مهمات و پرتابه ها (موشک، راکت، خمپاره و غیره); موادمنفجره; مواد و وسایل آتش بازی.
طبقه 14 : فلزات گرانبها و آلیاژهای آن ها و کالاهای ساخته شده یا روکش شده از آن ها که در طبقات دیگر ذکر نشده اند; جواهرات ، سنگ های قیمتی; وسایل ساعت سازی و زمان سنجی.
طبقه 15 : آلات موسیقی
طبقه 16 : کاغذ ، مقوا و کالاهای ساخته شده از آنها که در طبقه های دیگر ذکر نشده اند;کار چاپ شده;لوازم صحافی;عکس;لوازم التحریر;چسب ها برای مصارف تحریری یا خانگی;لوازم نقاشی;قلم موهای نقاشی;ماشین های تحریر ملزومات دفتری (باستثنای مبلمان);لوازم آموزشی و تدریسی (باستثنای دستگاه ها);لوازم پلاستیکی برای بسته بندی (که در سایر طبقات ذکر نشده باشند);حروف چاپ;کلیشه های چاپ
طبقه 17 : لاستیک ، گوتا پرچا (نوعی کائوچو) ، صمغ ، پنبه نسوز ، میکا و کالاهای ساخته شده از این مواد که در طبقات دیگر ذکر نشده اند;پلاستیک ها به شکل پرس شده و با فشار از قالب عبور داده شده برای استفاده در ساخت سایر کالاها; مواد بسته بندی ، در پوش گذاری، انسداد و عایق بندی;- لوله های قابل انعطاف غیر فلزی.
طبقه 18 : چرم و چرم مصنوعی و کالاهای ساخته شده از این مواد که در طبقات ذکر نشده اند; پوست حیوانات،چمدان ها و کیف و کیسه های مسافرتی; چترها ، چترهای آفتابگیر و عصاهای مخصوص راه رفتن;شلاق ها ، زین و یراق و زین برگ و سراجی.
طبقه 19 : مصالح ساختمانی (غیر فلزی); لوله های غیر فلزی سخت و غیرقابل انعطاف برای استفاده در ساختمان;آسفالت، انواع قیر; ساختمان های قابل انتقال غیر فلزی; بناهای یادبود غیر فلزی.
طبقه 20 : مبلمان ، آئینه ها و قاب های عکس;کالاهای ساخته شده (که در طبقات دیگر ذکر نشده اند) از چوب ، چوب پنبه ، نی ، بامبو، حصیر، شاخ، استخوان، عاج ، استخوان آرواره نهنگ، صدف، کهربا، پوسته داخلی مرواریدساز صدف مروارید ، پیپ ها و چپق‌های کف دریائی و جایگزین های این مواد یا ساخته شده از پلاستیک.
طبقه 21 : ظروف خانگی یا وسایل آشپزخانه و ظروف; شانه و اسفنج ها; برس ها (غیر از قلم موها); مواد مخصوص ساخت برس; وسایل برای نظافت و تمیزکاری; سیم ظرفشوئی; شیشه هائی که بر روی آنها کار نشده یا نیمه ساخته اند (باستثنای شیشه های مورد استفاده در ساختمان); شیشه آلات ، اشیاء ساخته شده از چینی و سفال که در طبقات دیگر ذکر نشده اند.
طبقه 22 : طناب ها ، ریسمان ، تورها ، چادرها، سایبان ها ، برزنت ها (تارپولین) ، بادبان ها، ساک ها و گونی‌ها و کیسه‌ها (که در طبقات دیگر ذکر نشده اند): مواد لائی و آکندنی (باستثنای لاستیکی یا پلاستیکی);مواد فیبری خام برای نساجی;
طبقه 23 : انواع نخ و رشته برای مصرف نساجی;
طبقه 24 : مصنوعات نساجی و پارچه ای که در طبقات دیگر ذکر نشده اند; روتختی ها; رومیزی ها.
طبقه 25 : پوشاک ، پاپوش (کفش) ، پوشش سر.
طبقه 26 : انواع پارچه توری و گلدوزی، روبان ها و قیطان ها;دکمه ها ، قلاب ها ، قزن قفلی ها ، سوزن ها و سوزن ته گردها و سوزن خیاطی;گل های مصنوعی.
طبقه 27 : فرش ها، قالیچه ها ; پادری ها و مواد مخصوص پادری ها ، حصیرها، لینولئوم و مواد دیگر برای پوشش کف های موجود.قالیچه ها و شیشه های تابلوئی (غیر پارچه ای)
طبقه 28 : انواع بازی ها و اسباب بازی ها، وسایل ورزشی و ژیمناستیک که در سایر طبقات طبقه بندی نشده اند;تزئینات برای درخت های کریسمس.
طبقه 29 : گوشت ، گوشت ماهی ، گوشت ماکیان و شکار; عصاره های گوشت; میوه ها و سبزیجات پخته شده، خنک شده ، منجمد شده و به صورت کنسرو; انواع ژله ، مرباجات و کمپوت ها; تخم مرغ ، شیر و محصولات لبنی; روغن های خوراکی و چربی های خوراکی.
طبقه 30 : قهوه ، چای ، کاکائو ، و قهوه مصنوعی; برنج; پیو کا و ساکوز(نشاسته ، نیوک و نشاسته ساگو); آرد و فرآورده های ساخته شده از غلات; نان، نان شیرینی ، شیرینی ها; یخ های خوراکی ; عسل ، ملاس، شکر;مخمر ، پودر شیرینی پزی; نمک; خردل; ادویه; سرکه، انواع سس (چاشنی ها); یخ و بستنی
طبقه 31 : غلات، محصولات کشاورزی ، باغداری و جنگلی که در طبقات دیگر طبقه بندی نشده اند; حیوانات زنده;میوه و سبزیجات تازه; بذرها; گیاهان طبیعی و گل ها;مواد غذائی مختص حیوانات; مالت (جوانه جو)
طبقه 32 : ماءالشعیرها;آب های معدنی و گازدار و سایر نوشابه های غیرالکلی; آب میوه ها و نوشابه های میوه ای;شربت ها و سایر فراورده ها برای ساخت نوشابه ها;
طبقه 34 : توتون; اقلام دخانی;کبریت ها
طبقه 35 : تبلیغات; مدیریت کسب و کار; مدیریت بازرگانی و تجاری; عملیات دفتری واداری;
طبقه 36 : بیمه; امورمالی; امور پولی; امور مربوط به املاک و مستغلات
طبقه 37 : ساختمان سازی; تعمیرات; خدمات نصّابی.
طبقه 38 : مخابرات از راه دور
طبقه 39 : حمل و نقل; بسته بندی و انبار سازی کالاها; ترتیبات مسافرت.
طبقه 40 : عمل آوری مواد
طبقه 41 : آموزش و پرورش; ارائه آموزش و کارآموزی; تفریح و سرگرمی;ورزش و فعالیت های فرهنگی،
طبقه 42 : خدمات علمی و فن آوری و پژوهشی و طراحی مربوطه; خدمات مربوط به تجزیه و تحلیل صنعتی و
پژوهشی;طراحی و توسعه نرم افزار و سخت افزار رایانه.
طبقه 43 : خدمات مربوط به عرضه اغذیه و نوشیدنی; مسکن و محل اقامت موقت.
طبقه 44 : خدمات پزشکی; خدمات دامپزشکی; مراقبت بهداشتی و زیبائی برای انسان ها و حیوانات; خدمات کشاورزی ، باغبانی و جنگلداری.
طبقه 45 :  خدمات حقوقی; خدمات امنیتی برای حفاظت از اموال و اشخاص; خدمات شخصی و اجتماعی ارائه شده به وسیله دیگران برای رفع احتیاجات افراد
مدارک مورد نیاز
1 - مدارك مثبت هويت متقاضي :
الف) اشخاص حقیقی: کپی شناسنامه و کپی کارت ملی ( پشت و رو )
ب) اشخاص حقوقی: روزنامه تاسیس شرکت و در صورت داشتن تغییر آخرین روزنامه تغییرات شرکت به همراه کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء
2- مدارك نماينده قانونی: درصورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی (وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ...) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.
3-  10 نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر درابعاد 6×6 سانتی متر
4-  درصورت سه بعدی بودن بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دوبعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و درمجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
5-  ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط به عنوان مثال جواز اعلامیه تأسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی یا پروانه کسب و ...
در صورت اینکه در نام و علامت شما از حروف غیر فارسی و یا کلماتی با ریشه غیر فارسی استفاده شده است و یا درخواست صادرات را دارید ارائه کارت بازرگانی لازم است.
انواع مجوز ها :
پروانه بهره برداری سازمان صنعت ،معدن و تجارت
پروانه ساخت صادره از سازمان غذا و دارو و یا دانشگاه علوم پزشکی تهران یا ایران
قرارداد سفارش کالا (تولید بدون کارخانه) و با استفاده از ظرفیت خالی دیگران و استفاده از مجوزهای آنها
پروانه کسب از اتحادیه صنفی مربوطه
گواهی از اتحادیه مربوطه جهت کالا یا خدمات مورد نظر
پروانه از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی
سایر مجوز ها از مراجع ذیربط حسب کالا یا خدمات مورد نظر متقاضی
توجه 1 : کارت بازرگانی به عنوان مجوز محسوب نمی شود و حداکثر برای تقاضای دو برند مورد استفاده قرار می گیرد.
توجه 2 : جواز تاسیس به عنوان مجوز محسوب نمی گردد و صرفا برای درخواست ثبت یک علامت کاربرد دارد. در صورت نیاز به ثبت بیش از یک علامت باید سایر مجوز ها از قبیل پروانه بهره برداری و .... ارائه گردد.
6-  استفاده از حق تقدم: درصورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج ازکشوراز مزایای حق تقدم (حداکثر6ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15روز از آن تاریخ تسلیم کنند.
7-  نسخه ای ازضوابط و شرایط استفاده ازعلامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار

ایران - مشهد - میدان آزادی - پردیس دانشگاه
مرکز رشد و فناوری شماره 4

ایمیل: arka_idea@yahoo.com

تلفن : 05138799447

آرکا

درباره ما

شرایط و قوانین

ثبت و شکایات

پرسش و پاسخ

خدمات

خدمات حقوقی

خدمات مدیریتی - بازرگانی

سایر خدمات

تعاونی تدبیر اندیشان آرکا