ارائه و انتقال دانش فنی مرتبط با صنایع مختلف

زمانی که نگاهی به وسعت کلیه صنایع و شرکتهای تولیدی سرزمینمان می اندازیم متوجه میشویم که غالب واحدهای موجود به طور معمول در تکنولوژی تولیدی، یا تجهیزات، و یا فرمولاسیونها دچار سنت گرایی شده اند و با توجه به سرعت فناوری بعضا ناچار به راه اندازی واحد تحقیق و توسعهای گشته اند که با وجود هزینه های بسیار خروجی مطلوبی برایشان نداشته است. شاید این قائم به واحد بودن تحقیقات نیز بدون ارتباط با واحدهای تولید کننده دانش فرآیندی ناصواب باشد.
فناوری یا همان تکنولوژی به عنوان موتور اصلی توسعه اقتصادی در جهان امروز شناخته می شود. فناوری در طی سال های اخیر به یک سلاح اصلی رقابت بین شرکت ها تبدیل شده است به طوری که موفقیت در جهان امروز به طور آشکار به استفاده از فناوری وابسته است. کشورهای در حال توسعه به دلیل نداشتن ظرفیت لازم، قادر به تولید و ایجاد فناوری های مورد نیاز خود نیستند مگر اینکه به محافل تولید دانش متصل شوند. بنابراین این مجموعه ها برای بدست آوردن این فناوری ها در جهت رفع نیازها و جا نماندن از صحنه رقابت جهانی چاره ای جز انتقال فناوری ندارند. انتقال فناوری در واقع روند انتقال مهارت‌ها، دانش، فناوری، روش‌های تولید، نمونه‌های تولید میان دولت یا صنعت و دانشگاه‌ها و موسسات دیگر جهت اطمینان از پیشرفت‌های علمی و فنی می‌باشد که در بین طیف وسیعی از کاربرانی که می‌توانند در توسعه و بهره‌ برداری هر چه بیشتر محصولات جدید، فرایندها، برنامه‌ها ی کاربردی، مواد و خدمات مختلف گام بردارند به انجام می‌رسد.
شرکت تدبیر اندیشان آرکا واحد فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد، به عنوان مطلع از توانمندیهای طیف وسیعی از توانمندیهای دانشگاهی، و دانش بنیان، دارای بانک غنی از دستاوردهای دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و شرکتهای صنعتی بوده و آماده ارائه و انجام فرآیند انتقال دانش فنی با ارائه کمکهزینههای ترجیحی به صنعت میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر باما تماس حاصل فرمایید.

ایران - مشهد - میدان آزادی - پردیس دانشگاه
مرکز رشد و فناوری شماره 4

ایمیل: arka_idea@yahoo.com

تلفن : 05138799447

آرکا

درباره ما

شرایط و قوانین

ثبت و شکایات

پرسش و پاسخ

خدمات

خدمات حقوقی

خدمات مدیریتی - بازرگانی

سایر خدمات

تعاونی تدبیر اندیشان آرکا