مشاوره حقوقی

مشغله‌های بالای اشخاص در دنیای کاری امروز این مسئله را به وجود آورده که تعداد کثیری از افراد به طور معمول با مشکلات حقوقی در عرصه زندگی کاری و شخصی درگیر می‌شوند. یکی از رایج ترین شیوه های استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در کشور ما نیز همین  مواقع است که که شهروندان، بعد از حدوث خسارت، بروز اختلاف و یا تشکیل پرونده در دادگستری، و  پس از انجام تلاش قائم به شخص ناموفق برای اولین بار احساس نیاز به برخورداری از خدمات حقوقی می کنند، و در صدد یافتنمشاور حقوقی یا  وکیلی مورد اعتماد می‌نمایند؛ در چنین مواقعی اعتماد آسیب‌دیده افراد به طور معمول باعث می‌شود که فرد از اشخاص مختلفی برای راهنمایی کمک بگیرد.
اما به نظر ما، این شیوه مناسبترین راهکار نمی باشد چرا که بهتر است هر فرد قبل از بروز اختلاف ، مشاور و وکیل مورد اعتماد خود را شناسایی کرده و در زمان مناسب و قبل از حدوث خسارت و بروز اختلاف، با وی مشورت نماید. درست همانطور که مراقب هستیم که با تغذیه مناسب از بیماری جلوگیری کنیم این مسئله نیز صحیح است که قبل از ضرر به فکر پیشگیری باشیم.  همچنین ما بر این باور هستیم هر فرد بایستی همواره مشاوری حقوقی در کنار خود داشته باشد تا قبل از انجام هر کاری ظرافت‌ها و زوایای مهم قانونی را برای وی آشکار نماید. علاوه بر این این مشاور می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای بهره‌مندی از شرایط خاص به روی اشخاص بگشاید.
همچنین تجربه نشان داده است،  برخورداری از مشاوره حقوقی در زمان مناسب، از اهمیت برخورداری از وکیل متخصص در حین دادرسی  کمتر نمی باشد. چرا که اشخاص گاه بدون مشاوره با مشاور حقوقی یا  وکیل اقداماتی می کنند  و متاسفانه در اثر ناآگاهی از حقوق ، خود را در وضعیتی قرار می دهند که در برخی موارد راهی برای جبران خسارات وارده باقی نمی ماند. این است که ما به همه توصیه می کنیم همواره از خدمات مشاوره حقوقی یک فرد زبده متخصص حقوقی بهره مند شوند. به همین جهت تیم تخصصی ما ، آماده ی ارایه خدمات مشاوره حقوقی در کلیه زمینه های حقوقی است.
, آگاه باشید :
اگر مدیر یک شرکت هستید قبل از شروع به کار  باید از نکات حقوقی برند، ابتکارات شغلی، قرارداد های کار و استخدام پرسنل، بیمه تامین اجتماعی، بیمه مسئولیت، امور مالیاتی و … آگاه شوید.
اگر فکر نویی دارید باید بدانید که چگونه آن را با دیگران در میان بگذارید. اگر قصد خرید ملک و یا فروش آن را دارید، اگر آگهیهای پیش خرید آپارتمان یا ملک جذبتان نموده و یا قصد اجاره دادن و یا اجاره گرفتن ملکی را دارید  باید بدانید بنگاه معاملاتی نمی تواند مشاور حقوقی مناسبی باشد، باید بدانید بند بند قراردادی که امضا می کنید چه معنایی دارد. گاهی مشاور املاک بدون درنظر گرفتن حقوق و نفع شما تمایل به اخذ رضایت شما را دارند.
اگر تاجر هستید و یا بازاری  و به تازگی دسته چک اخذ کرده اید قبل از صدور چک باید بدانید فرق چک حقوقی و کیفری چیست و به هنگام تنظیم چک چه نکاتی را باید رعایت کنید.
اگر فردی را در بین اعضای خانواده دارید که دچار بیماری شده و دیگر توانایی اداره ی اموال خود را ندارد ، باید بدانید چه خطراتی اموال وی را تهدید می کند. باید بدانید که برخی اقدامات ایشان بی اثر است.
اگر به شما پیشنهاد شده است مدیریت مجموعه ای را به عهده بگیرید قبل از قبول مسئولیت باید  از میزان مسولیت خود آکاه شوید. اگر دوست شما از شما خواسته که به صورت صوری بازرش شرکتی شوید باید بدانید چه وظیفه‌ای را برعهده گرفته اید.
………….. مواردی که عنوان شد تنها بخشی از نیازهای بیشمار شما به مشاور حقوقی است. توصیه ما به شما یکبار استفاده از خدمات دپارتمان حقوقی شرکت تدبیر اندیشان آرکا است... با ما تماس بگیرید.

ایران - مشهد - میدان آزادی - پردیس دانشگاه
مرکز رشد و فناوری شماره 4

ایمیل: arka_idea@yahoo.com

تلفن : 05138799447

آرکا

درباره ما

شرایط و قوانین

ثبت و شکایات

پرسش و پاسخ

خدمات

خدمات حقوقی

خدمات مدیریتی - بازرگانی

سایر خدمات

تعاونی تدبیر اندیشان آرکا